Hagi, Ochronna pomada do ciała z masłem kakaowym

Testowanie nietypowych produktów kosmetycznych zwykle cieszy dwa razy bardziej niż używanie kosmetyków w tradycyjnych opakowaniach. Uwielbiam kosmetyki, które wyróżniają się wysoką skutecznością. Jeżeli dochodzi do tego piękne, a do tego praktyczne opakowanie, to prawdopodobnie można mówić o kosmetyku idealnym. W ostatnim czasie miałam możliwość wypróbowania Ochronnej pomady do ciała z masłem kakaowym marki Hagi. Jeżeli jesteście ciekawi jak ten nietypowy kosmetyk sprawdził się na mojej skórze, serdecznie zachęcam do lektury.

Działanie

Pomada ochronna skutecznie nawilża skórę i pozostawia ją miękką i przyjemną w dotyku. Rewelacyjnie sprawdza się w okolicach łokci, kolan i pięt, gdzie skóra jest zwykle najbardziej przesuszona. Pomadę można stosować na całym ciele, jak również doskonale sprawdza się jako balsam ochronny do ust.

Konsystencja

Pomada pozostawia na skórze ochronny, delikatnie lepki film, który stopniowo wchłania się i skutecznie nawilża skórę. Pierwszy raz spotykam się z balsamem do ciała w tak nietypowej postaci i muszę przyznać, że pomada jest dość twarda, co oczywiście ma swoje wady i zalety. Z jednej strony twarda konsystencja jest idealnym rozwiązaniem w czasie podróży, ponieważ mamy wtedy pewność, że kosmetyk nam się nie rozleje. Z drugiej strony twarda konsystencja pomady utrudnia dodatkowe roztarcie kosmetyku na powierzchni skóry. Pomada zostaje dokładnie w tym miejscu, w którym przyłożymy sztyft do skóry. Jeżeli jakiekolwiek miejsce zostanie pominięte, niestety nie zostanie ono nawilżone.

Zapach

Pomada do ciała z masłem kakaowym ma delikatny zapach przywodzący na myśl aromat ziół. Osobiście nie wyczuwam w nim zapachu charakterystycznego dla masła kakaowego. Zapach produktu jest bardzo subtelny. Podejrzewam, że dla wielu osób okaże się on praktycznie niewyczuwalny. Jeżeli preferujecie kosmetyki o delikatnym aromacie, bez wątpienia jest to produkt dla Was.

Wydajność

Pomada jest niesamowicie wydajnym produktem. Regularnie używam jej od kilku tygodni i mam wrażenie, że jest jej tyle samo ile było na początku. Nie widać w niej praktycznie żadnego ubytku, a używam jej codziennie rano i wieczorem. Śmiało mogę powiedzieć, że jedno opakowanie wystarcza na długi czas.

Opakowanie

Pomada ukryta jest w eleganckim opakowaniu mającym postać sztyftu. Aby wydobyć pomadę należy przekręcić dolną część opakowania. Kosmetyk rewelacyjnie sprawdza się w torebce lub bagażu podręcznym podczas podróży. Jestem całkowicie oczarowana tak praktycznym rozwiązaniem i myślę, że wielu z Was również przypadnie ono do gustu.

Skład/INCI

Prunus Dulcis (Almond) Oil, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cera Flava (Beeswax), Cera Bellina (Polyglycerol-3 Beeswax), Euphorbia Cerifa (Candelilla) Wax, Tocopherol.

Podsumowanie

Ochronna pomada do ciała z masłem kakaowym jest kosmetykiem stanowiącym ciekawą alternatywę dla tradycyjnych balsamów do ciała. Pomada skutecznie nawilża skórę i pozostawia na jej powierzchni subtelną warstwę ochronną. Praktyczna forma sztyftu sprawdza się w szczególności u osób często podróżujących, ponieważ stosując ten produkt mamy gwarancję, że nie pobrudzimy nim torebki ani nie rozlejemy ani grama produktu. Z całą pewnością jest to produkt warty wypróbowania i serdecznie Wam go polecam.

Co sądzicie o pomadzie do ciała w formie sztyftu?