Ile kosztują najdroższe perfumy na świecie?

Najdroższe perfumy na świecie to „DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance Bottle”, powstałe w wyniku współpracy marki DKNY oraz cenionego i utalentowanego amerykańskiego jubilera Martina Katza. Perfumy te zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinessa, a ich cena osiągnęła gigantyczną kwotę miliona dolarów! Cenę tego wyjątkowego flakonika można więc porównać do kosztu luksusowego apartamentu w centrum Warszawy.

Skąd tak wysoka cena perfum?

Tak wysoką wartość zapach zawdzięcza głównie wykonanemu z drogocennych elementów flakonikowi w kształcie jabłka. Flakon wykonany został z 14-karatowego białego i klasycznego złota. Tę niezwykle wartościową buteleczkę zdobi obrazek przedstawiający panoramę Nowego Jorku, wykonany z 2700 białych diamentów oraz 183 szafirów. Flakonik umieszczono na dekoracyjnej podstawce wykonanej z turkusowego turmalinu.

Gdzie można było nabyć perfumy?

Perfumy wystawiono na aukcji charytatywnej z której dochód przeznaczono na walkę z głodem na świecie. Wysoka cena flakonika była więc adekwatna do szczytnego celu na jaki została przeznaczona gotówka za tę wyjątkową kompozycję.

Gdybyście dysponowali milionem dolarów skusilibyście się na tak kosztowne perfumy?