Meet Beauty Conference & Targi Beauty Days 2017

Dwa tygodnie temu miałam okazję uczestniczyć w największym wydarzeniu dla blogerek urodowych w Polsce, a dokładnie w Meet Beauty Conference. Konferencja odbyła się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą i połączona była z Międzynarodowymi Targami Fryzjerskimi i Kosmetycznymi Beauty Days, co jeszcze bardziej podkreśliło wyjątkowość wydarzenia. Jeżeli jesteście ciekawi jak 300 blogerów i vlogerów urodowych z całej Polski spędziło weekend 20-21 maja 2017, serdecznie zapraszam na relację.

O Meet Beauty Conference

W tym roku odbyła się trzecia już edycja Meet Beauty Conference. Ideą konferencji jest budowanie relacji między blogerami i markami oraz dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz nowościami z branży. Konferencję poprzedziły zorganizowane kilka miesięcy wcześniej zapisy, podczas których zainteresowani uczestnictwem blogerzy wysyłali swoje zgłoszenia. Spośród ogromnej ilości zgłoszeń, organizatorzy konferencji wybrali 300 osób – drugie 300 osób liczyło na łut szczęścia pozostając na liście rezerwowej.

Warsztaty i wykłady

Uczestnicy konferencji mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach i wykładach poświęconych szeroko pojętej tematyce urody i blogowania. Zapisy na warsztaty odbywały się online na tydzień przed konferencją i obowiązywała na nich zasada „kto pierwszy, ten lepszy” – w związku z czym możliwość uczestniczenia w warsztatach uzależniona była od naszego refleksu, szybkości łącza internetowego i szczęścia. 🙂 W tym roku odbyły się warsztaty m.in. z przygotowania twarzy do makijażu, stylizacji paznokci, modelowania twarzy, makijażu oka oraz stylizacji brwi. Wykłady w odróżnieniu od warsztatów były ogólnodostępne dla wszystkich uczestników i co ciekawe prowadzone były przez znane i cenione osoby jak np. Ewę Grzelakowską-Kostoglu czyli Red Lipstick MonsterTomasza Stopkę z semurai.pl czy Jasona Hunta. Konferencja dostarczyła nam ogromnej ilości cennej wiedzy i informacji, które będziemy mogli wykorzystać podczas prowadzenia własnej internetowej działalności. Wszystkie warsztaty i wykłady były niezwykle wartościowe i jestem pewna, że każdy mógł wynieść z nich coś dla siebie.

Strefa relaksu

W tym roku marka Palmer’s przygotowała uczestnikom konferencji strefę relaksu z leżakami i palmami, w której można było odpocząć podczas przerwy między kolejnymi warsztatami i wykładami. Strefa relaksu okazała się rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które miały za sobą wielogodzinną podróż z innego miasta, a co za tym idzie marzyły o chwili odpoczynku i regeneracji sił między zajęciami.

Konkursy

Uczestnicy konferencji mieli możliwość uczestniczenia w licznych konkursach organizowanych przez znane marki kosmetyczne, w których do wygrania były zestawy kosmetyków. Takie konkursy zorganizowała m.in. marka Palmer’s oraz Alma K. Zadania konkursowe polegały m.in. na zrobieniu kreatywnego zdjęcia na egzotycznej ściance w strefie relaksu Palmer’s bądź udzieleniu odpowiedzi na pytania dotyczące marki Alma K. Nagrody były bardzo interesujące, dlatego z pewnością warto było wziąć udział w konkursach.

Upominki dla uczestników

Każdy uczestnik konferencji otrzymał specjalnie zaprojektowaną torbę pełną kosmetyków i produktów do pielęgnacji. Trzeba przyznać, że zawartość prezentowała się naprawdę oszałamiająco. Dodatkowo, uczestnicy konkretnych warsztatów otrzymali upominki od marek organizujących dany panel szkoleniowy. Upominki nawiązywały do tematyki danego szkolenia i tak np. w przypadku wspaniałych warsztatów makijażowych prowadzonych przez Karolinę Zientek, otrzymaliśmy pudełeczko Golden Rose wypełnione kosmetykami i akcesoriami tej marki. Myślę, że upominki zawsze wywołują uśmiech na twarzy i każdy był zadowolony z otrzymanych prezentów.

Miła niespodzianka

Po dwóch tygodniach czekała nas kolejna niespodzianka! Każdego uczestnika Meet Beauty odwiedził kurier z miłymi upominkami. Otrzymaliśmy kolejną porcję wspaniałych produktów do testowania bądź dzielenia się nimi z innymi – było tego tak dużo, że jedna osoba nie byłaby w stanie zużyć wszystkiego samodzielnie. 🙂

O Targach Beauty Days

Międzynarodowe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days, to wydarzenie w czasie którego w jednym miejscu gromadzą się znane marki kosmetyczne, przedstawiające swoje nowości i najciekawsze produkty. To jedyna szansa, aby spotkać się z przedstawicielami cenionych przez nas marek osobiście i zamienić z nimi kilka słów. W czasie targów odbywają się liczne pokazy i prezentacje, udzielane są porady, a także organizowane są spotkania ze znanymi osobami. W tym roku połączenie Konferencji i Targów dało blogerom możliwość nawiązania osobistego kontaktu z markami które znają, co z pewnością sprzyjać będzie powstawaniu wielu ciekawych projektów i współprac.

Czy warto?

Oczywiście! Jeżeli ktokolwiek z Was zastanawia się czy warto zapisać się na Konferencję Meet Beauty, to odpowiedź może być tylko jedna – warto! 🙂 To niesamowita szansa, aby poznać znanych blogerów i blogerki, możliwość  zdobycia cennej wiedzy dotyczącej blogowania, jak i samej urody oraz możliwość nawiązania kontaktu z przedstawicielami znanych marek kosmetycznych. Już dziś nie mogę doczekać się kolejnej edycji! Do zobaczenia za rok! 🙂