Jak naprawić suchy lakier do paznokci?

Legenda głosi, że jakaś kobieta zużyła kiedyś cały lakier do paznokci. I chyba coś w tym jest, bo zwykle zanim zdążymy wykorzystać całą zawartość buteleczki, lakier zasycha. Czy automatycznie nadaje się on wtedy jedynie do wyrzucenia? Otóż niekoniecznie. Jest kilka metod na to, by cieszyć się lakierem o wiele dłużej.

Włóż lakier do miseczki z gorącą wodą

Domowym sposobem na krótkotrwałą zmianę konsystencji lakieru jest umieszczenie szczelnie zakręconej buteleczki lakieru w kubku lub miseczce z gorącą wodą. Woda powinna być gorąca, ale nie wrząca. Po kilku minutach lakier powinien stać się bardziej płynny. Jednak jest to efekt bardzo krótkotrwały i sprawdza się w sytuacjach, gdy pod ręką nie mamy akurat nic innego.

Dodaj do lakieru zmywacz do paznokci

To chyba najprostsza i najszybsza znana metoda. Już odrobina zmywacza do paznokci wystarczy, aby nadać mu nowe życie. Lakier stanie się bardziej płynny i dalej będzie można malować nim paznokcie. Jednak należy pamiętać, że trwałość takiego lakieru prawdopodobnie osłabi się, a efekt będzie krótkotrwały. Powtarzanie tego zabiegu negatywnie wpłynie na stan lakieru i sprawi, że szybciej będzie nadawać się on do wyrzucenia.

Dodaj do lakieru specjalny rozcieńczalnik

Za kilka złotych można nabyć specjalny rozcieńczalnik, który będzie służył nam przed długi czas. Gdy pojawi się problem z suchym lakierem do paznokci, wystarczy dodać 2-3 krople rozcieńczalnika. Następnie zakręć lakier i roluj buteleczkę w dłoniach, by dobrze wymieszać jej zawartość. Po tym szybkim zabiegu lakier znów będzie gotowy do użycia. Warto mieć taki produkt w kosmetyczce, bo może pomóc przywrócić do życia wiele lakierów do paznokci. Rozcieńczalnik przyda się w szczególności osobom, które często zmieniają kolory paznokci i nie są w stanie zużyć całego lakieru przed jego wyschnięciem. Można użyć np. rozcieńczalnika Inglot Pro Thinner.

Zdarzyło się Wam reanimować lakier do paznokci? Którą z metod stosujecie?