Nominacja do Liebster Blog Award

Przepięknie dziękuję KrasnaLove Myśli oraz jakzdrowojesc.pl za nominację do Liebster Blog Award. Jest to naprawdę przemiłe wyróżnienie, motywujące do dalszej pracy nad blogiem. Nominacje sprawiły mi ogromną radość i strasznie cieszę się, że mój blog został doceniony w tak fantastyczny sposób.

Czym jest Liebster Blog Award?            

Liebster Blog Award to nominacja otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za wspaniale wykonaną pracę nad blogiem. Wyróżnienie pozwala docenić czyjeś zaangażowanie, pomysłowość, oryginalny styl, sposób przekazywanych informacji, wyjątkowość oraz kreatywność w tworzeniu bloga. Nie ma ściśle określonych kryteriów, które należy brać pod uwagę przyznając nominację, w związku z czym jest to doskonała okazja, aby docenić blogera, którego lubimy za całokształt jego pracy. Po otrzymaniu nominacji należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od blogera, który Cię wyróżnił, a następnie nominować 11 blogerów, których cenisz i chętnie odwiedzasz ich blogi. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Moje odpowiedzi na pytania od KrasnaLove Myśli

 1. Skąd wziął się pomysł na bloga i w jaki sposób powstała jego nazwa?

Pomysł na bloga powstał dość spontanicznie i wynikał z chęci podzielenia się z innymi osobami wiedzą na temat perfum i kosmetyków, którą zdobyłam w czasie prowadzenia sklepu internetowego. Wielu moich klientów miało trudność z rozróżnieniem wody toaletowej od wody perfumowanej. Dość często klienci pytali w jaki sposób rozpoznać oryginalne perfumy i kosmetyki, w związku z czym stwierdziłam, że musi powstać w sieci miejsce, w którym w sposób jasny i przejrzysty przedstawione zostaną wartościowe informacje o perfumach i kosmetykach. Nazwa bloga wzięła się od nazwy mojego sklepu internetowego „Beauty Factory”. Chciałam, aby blog kojarzony był z moją działalnością zawodową, która jednocześnie jest moją pasją, a blog stanowi jej kontynuację i uzupełnienie. Tak właśnie powstał blog THE SMELL OF BEAUTY – moja pasja.

 1. Skąd czerpiesz pomysły na wpisy?

Pomysły na kolejne wpisy pojawiają się w mojej głowie samoistnie jeden za drugim, jednak czas nie zawsze pozwala mi je zrealizować. Każdy pomysł zapisuję w notatniku, by nie wyleciał mi z głowy i stopniowo pojawiają się w nim kolejne zapisy i notatki. Póki co pomysłów mi nie brakuje i mam wrażenie, że im głębiej drążę dany temat, tym więcej pomysłów do zrealizowania powstaje. Ale gdyby przyszedł moment, w którym nie wiedziałabym o czym pisać, z pewnością szukałabym inspiracji w książkach i czasopismach poświęconych tematyce kosmetyków i wszystkiego co z nimi związane.

 1. Co cię najbardziej wkurza w blogowaniu?

W blogowaniu najbardziej denerwują mnie aspekty techniczne, a więc zbyt mała pojemność miejsca na serwerze i konieczność zmniejszania dodawanych zdjęć. Denerwuje mnie konieczność przedłużania domeny i hostingu, ponieważ nie lubię pilnować takich rzeczy. Jeśli chodzi o inne sprawy w blogowaniu, to sprawiają mi one ogromną frajdę i ciężko mi wskazać coś, co w szczególności by mnie irytowało.

 1. Co cię wyróżnia?

Wydaje mi się, że wyróżnia mnie prostota w przekazywaniu przedstawianych na blogu informacji. Staram się, aby nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia opisane były w sposób zrozumiały dla każdego czytelnika. Zależy mi na tym, aby w sposób łatwy i przyjemny każdy mógł uzyskać informacje na interesujący go temat. Wyróżnia mnie także prawdomówność i szczerość. Jeżeli opisywany produkt nie spełnił moich oczekiwań, to zawsze  opisuję jego wady, nie skupiam się wyłącznie na zaletach. Nie koloryzuję, piszę jak jest w rzeczywistości i mam nadzieję, że dzięki temu czytelnicy postrzegać mnie będą jako osobę wiarygodną, której opinia lub porada może okazać się przydatna.

 1. Gdybyś miała przeprowadzić się do innego miejsca na świecie to gdzie by to było i dlaczego?

Nowy Jork – stwierdzam to bez chwili zastanowienia. Kilka razy zdarzyło mi się być w Nowym Jorku i uważam, że to miasto ma niepowtarzalny klimat. Uwielbiam ludzi z pozytywnym nastawieniem do życia i z szerokim uśmiechem na twarzy i tam spotykałam takie osoby niemal każdego dnia. Drugą sprawą przemawiającą na korzyść Nowego Jorku jest przepyszne jedzenie. Jeżeli choć raz spróbujecie tamtego sushi, żadne inne nie będzie Wam już tak smakować.

 1. Jaki jest Twój rytuał bez którego nie wyobrażasz sobie zimowych wieczorów?

Kubek gorącej herbaty z cytryną. Piję ją każdego wieczoru i nie wyobrażam sobie, że można inaczej. 🙂

 1. Co chciałabyś w życiu zrobić, ale nie masz odwagi?

Rzucić wszystko i wyjechać do Nowego Jorku. 🙂

 1. Najbardziej szalona rzecz jaką zrobiłaś w życiu to?

Przejechałam się na Kingda Ka – jednym z najwyższych i najszybszych rollercoasterów na świecie. Było warto. 🙂

 1. Jaka książka lub film zmieniły Twoje nastawienie do życia.

Moje nastawienie do życia wynika z różnych wydarzeń, które mnie w życiu spotkały i myślę, że niektóre historie mogłyby służyć za scenariusz filmu lub książki 🙂 Żaden film i żadna książka nie wpłynęły na mnie jeszcze w takim stopniu, aby mogły zmienić moje nastawienie do życia.

 1. Co cię motywuje do działania?

Motywuje mnie świadomość, że życie jest bardzo krótkie, a na dodatek niezwykle kruche, w związku z czym staram się wykorzystywać każdy dzień w pełni, by nie żałować niewykorzystanego owocnie czasu.

 1. Jakbyś się opisała w trzech słowach?

Uśmiechnięta, uparta i wrażliwa 🙂

Moje odpowiedzi na pytania od jakzdrowojesc.pl

 1. Co najbardziej lubisz jeść?

Najbardziej lubię smakołyki, które przygotowuję sama w domu. 🙂 Moje ulubione dania to: sushi, sajgonki, pierogi ze szpinakiem i z trzema rodzajami sera, pizza, makarony, różnego rodzaju sałatki i słodkości. Lubię bardzo dużo rzeczy i bardzo lubię łączyć ze sobą nietypowe smaki. Kocham jedzenie. 🙂

2. Długi spacer po lesie, czy szybka przebieżka po sklepach?

Zdecydowanie dłuuuuugi spacer po lesie z psem. Uwielbiam przebywanie na świeżym powietrzu, a zakupów szczerze nie znoszę 😛 Zakupy staram się robić przez Internet, bo galerie handlowe i te tłumy przyprawiają mnie o ból głowy. 😛

3. Wczesny poranek, czy późny wieczór?

Zdecydowanie późny wieczór. Bardzo często zdarza się, że pracuję do późnych godzin i wolę siedzieć nad czymś tak długo aż to skończę, niż wstawać wcześnie. Wszystkie artykuły piszę wieczorami, bo dopiero wtedy łapię wenę. Gdy jest jasno kompletnie nie jestem w stanie się skupić.

4. O czym marzysz na tzw. „starość”?

Marzę o tym żeby nie być typową babcią w bujanym fotelu, tylko babcią pełną życia i energii, zajmującą się wnukami, dbającą o ogródek, szalejącą za mężem i wciąż prowadzącą bloga. 😛 Marzą mi się podróże i założenie fundacji pomagającej bezdomnym zwierzętom, dlatego mam nadzieję, że za kilkadziesiąt lat będę mogła powiedzieć „zrobiłam to!” 😉

5. Czym urzekło Cię blogowanie?

Blogowanie urzekło mnie możliwością dzielenia się swoją wiedzą z innymi osobami, które bardzo często stają się dobrymi znajomymi. Fajne jest wymienianie się spostrzeżeniami i opiniami na temat który nas interesuje. W blogowaniu podoba mi się również brak przymusu – odwiedzam blogi które lubię i wiem, że mój blog odwiedzają osoby, które są zainteresowane jego tematyką. Blogowanie rozwija – lepiej dobieram słowa, robię ładniejsze zdjęcia, wpada mi do głowy więcej pomysłów. Wynika z tego masa korzyści i mam nadzieję, że będzie jeszcze ciekawiej.

6. Co Cię najbardziej wkurza w szeroko pojętym blogowaniu?

Denerwują mnie wszelkie aspekty techniczne o których niewiele wiem. Szczerze mówiąc nie przepadam za koniecznością udostępniania wpisów w social mediach. Wiem, że bez tego blog zginie w tłumie, ale gdybym miała na to większy wpływ, stworzyłabym jedno miejsce w sieci do promowania wpisów na blogu. Udostępnianie tej samej rzeczy w kilku miejscach jest mało kreatywne 😛 Dostrzegam raczej więcej aspektów pozytywnych niż negatywnych. 🙂

Kogo nominuję?
 1. Gray Moka
 2. Blond Blog
 3. Aleksandra Marynowska blog 
 4. Lepsza wersja samej siebie
 5. Like a porcelain doll
 6. Glow Up
 7. Lazurowy Ptak
 8. Cooking Monster
 9. Glow Lifestyle 
 10. Wife with Knife
 11. Dobre Zielsko

Moje pytania do Was drogie Panie 🙂
 1. Co daje Ci blogowanie?
 2. Dlaczego zdecydowałaś się akurat na tę tematykę bloga?
 3. Jakie miałaś zdanie na temat blogerek zanim sama zaczęłaś prowadzić blog?
 4. Co sprawia Ci trudność w blogowaniu?
 5. Co chciałabyś osiągnąć jako blogerka?
 6. Czy poświęciłaś/poświęcasz coś w swoim życiu, aby móc prowadzić swój blog?
 7. Jakich typów blogerów nie lubisz?
 8. Jakie zdanie na temat blogowania mają Twoi bliscy?
 9. Co robisz, gdy brakuje Ci weny do przygotowania nowego wpisu?
 10. Co najbardziej cenisz w innych blogerach?
 11. Bloger który Cię inspiruje, to … ?

Podsumowanie

Będzie mi strasznie miło, jeżeli zechcecie odpowiedzieć na powyższe pytania. Jestem strasznie ciekawa Waszych odpowiedzi. Nie musicie się bardzo rozpisywać, wystarczą krótkie odpowiedzi. Najważniejsze w całej akcji jest to, aby inne osoby miały możliwość poznania Waszych wspaniałych blogów. Pozdrawiam Was wszystkie bardzo serdecznie i  życzę kolejnych sukcesów w blogerskiej przygodzie.

 

 • Sprzątam mieszkanko na imprezę Sylwestrową, ale jak tylko znajdę chwilę wolnego w nowym roku z przyjemnością odpowiem na pytania 🙂 Bardzo dziękuję za nominację :*

  • Wiem jak to jest z tym brakiem czasu zawsze 🙂 Oczywiście nie ma pośpiechu 🙂 Jestem bardzo ciekawa Twoich odpowiedzi 🙂

 • KrasnaLove Myśli

  Bardzo Ci dziękuję, że zechciałaś wziąć udział w zabawie jest mi niezmiernie miło 🙂 Dzięki temu mogłam Cię poznać z innej strony 🙂 Szczerze mówiąc najbardziej zaskoczyła mnie odpowiedź na pytanie o najbardziej szaloną rzecz w życiu 🙂 Nie spodziewałam się takiej odpowiedzi także BRAWO TY 😀

 • Edyta Zukowska Tymczyszyn

  Fajny masz ten blog Siostra. I nie myślę tak jedynie dlatego, żeś rodzina:) Krótko, zwięźle i na temat, czyli tak jak lubię. KONKRETY:)

  • Dziękuję ślicznie za miłe słowa 🙂 Zależy mi na przekazywaniu informacji konkretnych i ciekawych bez zbędnego rozpisywania się na tematy poboczne 🙂

 • Od samego czytania o rollecoasterze zrobiło mi się słabo ;). Nie nadaję się na takie rozrywki :).
  Wyróżnia Cię na pewno oryginalność :D. To jedyny blog kosmetyczny, który porusza takie tematy i w ten sposób :). Gratulacje!

  Dziękuję za nominację :). Już w tym roku z przyjemnością wzięłam w tym udział (http://www.graymoka.pl/blog/liebster-award-2016/) :).

  • Rollercoastery to naprawdę niesamowita rozrywka, polecam na odstresowanie 😛 Bardzo dziękuję za przemiłe słowa 🙂 Mam nadzieję, że wraz z rozwojem bloga tematów nie będzie mi brakować 🙂