Jak prawidłowo dbać o dłonie?

Chłodna pora roku rządzi się swoimi prawami i aby cieszyć się pięknymi dłońmi musimy zadbać o nie w odpowiedni sposób. Utarło się przekonanie, że dłonie są naszą wizytówką. I nie chodzi tutaj wyłącznie o ładnie pomalowane paznokcie, ale o wypielęgnowaną i zdrową skórę dłoni. Co zrobić, aby była gładka, jędrna i odpowiednio nawilżona? Oto 3 kroki do pięknej skóry dłoni.

Krok 1 Raz w tygodniu stosuj peeling

Regularne złuszczanie martwego naskórka to podstawa w pielęgnacji skóry dłoni. Wiele osób często o tym zapomina i stosuje jedynie nawilżenie. Jest to ogromny błąd, ponieważ aby zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia skóry, najpierw musimy usunąć z niej martwy naskórek. Świetnie sprawdzają się w tym celu różnego rodzaju peelingi. I od razu należy tutaj zaznaczyć, że nie muszą być to peelingi ze sklepu. Możemy w szybki i łatwy sposób przygotować  je samodzielnie w domu ze składników, które aktualnie mamy w kuchni. Wkrótce przygotuję wpis o najskuteczniejszych peelingach domowej roboty.

Krok 2 Regularnie nawilżaj skórę dłoni

Natłuszczanie skóry odgrywa kluczową rolę w pielęgnacji dłoni. W tym celu wspaniale sprawdzają się kremy oraz balsamy nawilżające skórę. Warto wypróbować także domowe sposoby na nawilżenie skóry dłoni. Jednym z nich jest nałożenie grubej warstwy kremu, a następnie jednorazowych rękawiczek z folii. Na całość kładziemy ciepły ręcznik i czekamy 10 minut, po czym zdejmujemy rękawiczki i cieszymy się gładką skórą dłoni. Innym sposobem jest nałożenie grubej warstwy kremu na dłonie, a następnie założenie bawełnianych rękawic na całą noc. Rano nasze dłonie staną się gładkie, a skóra jedwabiście miękka. Warto poznać też fajny i skuteczny trik. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu nieskazitelnie miękkiej skóry dłoni, po aplikacji kremu nawilżającego należy zaaplikować dodatkowo niewielką ilość bazy pod makijaż. Konsystencja bazy wspaniale wygładzi skórę i będzie ona w dotyku miękka jak u niemowlaka.

Krok 3 Chroń dłonie

Ochrona dłoni to przede wszystkim zakładanie rękawiczek w okresie jesienno-zimowym, gdy jest chłodno i wietrznie. Gdy robimy porządki w ogródku zakładajmy rękawice ochronne niezależnie od pory roku. Jeżeli zmywamy naczynia ręcznie, koniecznie zakładajmy gumowe rękawice. Płyny do mycia naczyń usuwają tłuszcz nie tylko z talerzy czy garnków, ale również z powierzchni skóry. Gumowe rękawice są również niezbędne, gdy robimy porządki w domu. Należy wiedzieć, że detergenty, których używamy w kuchni czy toalecie często bywają żrące i czasem niewielka ich ilość może podrażnić nam skórę. Do sprzątania w rękawicach trzeba się przyzwyczaić, ale naprawdę warto to robić. Nasze dłonie bez wątpienia odwdzięczą się nam pięknym wyglądem.

Regularność to podstawa

Najistotniejszą kwestią jest realizacja wszystkich trzech etapów pielęgnacji dłoni. Nie możemy pomijać żadnego z nich. Należy pamiętać, że warunkiem ich skuteczności jest regularne powtarzanie każdego z nich.

Jestem strasznie ciekawa w jaki sposób dbacie o swoje dłonie. Jeżeli macie sprawdzone produkty do ich pielęgnacji, koniecznie dajcie znać w komentarzach i podzielcie się informacjami na temat wypróbowanych kosmetyków.