Jak przywrócić do życia suchy tusz do rzęs?

Jak wiemy tusz do rzęs należy wymieniać średnio co pół roku. Czasem jest to okres krótszy, czasem dłuższy, a wszystko zależy od oznaczenia umieszczonego na opakowaniu. Bywają jednak sytuacje w których tusz wysycha szybciej niż wskazywałby na to termin przydatności. Czy w takiej sytuacji tusz nadaje się do wyrzucenia? Otóż niekoniecznie. Istnieją sposoby na to, by tusz otrzymał nowe życie i mógł służyć nam przez jeszcze jakiś czas.

Zanim zastosujesz jakikolwiek trik

Przed zastosowaniem każdego z opisanych niżej trików, warto wyczyścić szczoteczkę mascary oraz krawędź opakowania, by usunąć nadmiar zaschniętego tuszu. W tym celu idealnie nada się ręcznik papierowy. Nie należy oczyszczać mascary za pomocą wacika, ponieważ jego niteczki przykleją się do szczoteczki  i opakowania. Tę samą czynność można wykonać także na koniec. Da nam to gwarancję, że tusz będzie jak nowy.

Użyj nawilżających kropli do oczu

Dodaj do tuszu 3-4 krople tradycyjnych, nawilżających kropli do oczu. Nie mieszaj zawartości szczoteczką, lecz delikatnie roluj zamknięte opakowanie w dłoniach, by tusz i krople wymieszały się ze sobą. Już w kilka sekund tusz powinien być gotowy do użycia. Należy przy tym pamiętać, że ta metoda nie sprawdza się przy mascarach wodoodpornych.

Użyj płynu przedłużającego trwałość kosmetyków

Do przywrócenia tuszowi życia możesz użyć płynu przedłużającego trwałość kosmetyków jak np. Duraline marki Inglot. Już 4-5 kropli wystarczy, aby ożywić wyschniętą mascarę i cieszyć się jej działaniem na nowo. Po wkropieniu płynu należy rolować opakowanie mascary w dłoniach by wymieszać jego zawartość. Dzięki zastosowaniu Duraline, tusz będzie mieć właściwości wodoodporne. Płyn kosztuje ok. 26,00 zł., w związku z czym warto stosować go przy „reanimacji” droższych mascar. W przypadku tuszu za kilka złotych, bardziej opłaca się wymienić go na nowy niż kombinować z dodawaniem innych płynów.

Ogrzej opakowanie mascary

Delikatnie ogrzej opakowanie tuszu. Najłatwiej i najszybciej zrobić to za pomocą kubka z gorącą wodą. Zakręconą szczelnie mascarę włóż do kubka na ok. 5 minut. Następnie wytrzyj opakowanie i śmiało możesz używać mascary. Innym sposobem jest przytrzymanie opakowania nad płomieniem świecy przez ok. 5 minut. Zachowaj bezpieczną odległość, by nie uszkodzić opakowania mascary. Są to rozwiązania doraźne i krótkotrwałe. Jednak w sytuacji gdy nie mamy innego tuszu pod ręką, szybko i łatwo możemy ożywić suchą mascarę, która aktualnie znajduje się w naszej kosmetyczce.

O czym należy pamiętać

Pamiętajmy, że triki „reaktywujące” mascarę można stosować jedynie w przypadku, gdy nie upłynął termin przydatności wskazany na jej opakowaniu. Nasze zdrowie jest najcenniejsze i nie warto oszczędzać kilkunastu złotych na nowy tusz do rzęs, gdy termin aktualnie używanego przez nas produktu upłynął.

Stosujecie triki przywracające mascarę do życia? Może znacie inne, sprawdzone sposoby na reaktywację suchego tuszu?