Szczotka do włosów Tangle Teezer – najlepsza szczotka na świecie?

Co to takiego Tangle Teezer?

Tangle Teezer to innowacyjne szczotki do włosów, słynące z delikatnego i bezbolesnego rozczesywania włosów. Są w stanie łagodnie rozplątać splątane kosmyki nie powodując przy tym jakiegokolwiek bólu. Tangle Teezer świetnie radzi sobie z rozczesywaniem nawet najbardziej splątanych pasm włosów bez efektu ich ciągnięcia. Nic więc dziwnego, że szczotki Tangle Teezer stały się hitem na całym świecie. Trzeba też wiedzieć, że są najczęściej podrabianymi szczotkami do włosów.

W czym tkwi sekret Tangle Teezer?

Sekretem tych szczotek są specjalnie zaprojektowane ząbki, które podczas szczotkowania nie szarpią włosów.  Podczas przeczesywania włosów ząbki delikatnie uginają się i zakrzywiają dzięki czemu szczotkowanie włosów staje się dużo przyjemniejsze niż przy użyciu tradycyjnych szczotek. Ząbki jednocześnie masują nam głowę sprawiając, że zwykłe szczotkowanie włosów zamienia się w krótką chwilę relaksu.

Dla kogo zostały przeznaczone te wyjątkowe szczotki do włosów?

Szczotek mogą używać zarówno kobiety jak i mężczyźni. Tangle Teezer sprawdza się przy każdym rodzaju włosów. Szczotki powstały w celu radzenia sobie z włosami dość uciążliwymi. Sprawdzają się przy włosach łamliwych, farbowanych, przedłużanych oraz przy perukach. Jeżeli waszą zmorą są wypadające włosy, to Tangle Teezer powinien zminimalizować ten problem. Nie ciągnie ani nie szarpie w związku z czym więcej włosów zostaje na swoim miejscu. 🙂 Jeżeli często elektryzują się wam włosy, to Tangle Teezer będzie bardzo pomocny i rozprawi się z problemem raz dwa. Szczotki świetnie radzą sobie z rozczesywaniem włosów dziecięcych, które z natury są bardzo delikatne i dość łatwo się plączą.

Jaki model Tangle Teezer wybrać?

Wersja podstawowa szczotki, czyli Tangle Teezer Original nie posiada osłonki. Jeżeli potrzebujecie szczotki do włosów do codziennego i domowego stosowania, to jest to strzał w dziesiątkę. Minusem tego modelu jest to, że szybciej gromadzi się na nim kurz. Tangle Teezer Compact Styler sprawdzi się przede wszystkim u osób, które lubią mieć szczotkę zawsze przy sobie, by w każdej chwili móc poprawić fryzurę. Model Compact Styler wyposażony został w nakładaną osłonkę zabezpieczającą ząbki przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem. Wersja szczotki z osłonką idealnie sprawdzi się u osób często podróżujących. Osłonka w odpowiedni sposób zabezpiecza szczotkę i ułatwia jej przechowywanie w torebce czy walizce podczas podróży. Dodatkową zaletą wersji Compact Styler jest większy wybór kolorów i wzorów szczotki.

Jak używać Tangle Teezer?

Szczotki radzą sobie zarówno z włosami suchymi, jak i z mokrymi. Szczotkowanie włosów przy pomocy Tangle Teezer nie różni się zupełnie niczym od tradycyjnego szczotkowania włosów. Różnica jest jedynie taka, że jest ono o wiele przyjemniejsze. Kształt Tangle Teezer sprawia, że szczotka pomimo braku rączki dobrze leży w dłoni i jej używanie jest bardzo wygodne.

Jakieś minusy?

W moim przypadku szczotka sprawdza się rewelacyjnie i na chwilę obecną nie dostrzegam jakichś znaczących wad. Nieco irytujące jest czyszczenie szczotki, ale trzeba się do tego po prostu przyzwyczaić. Co prawda cena szczotki mogłaby być nieco niższa, ale nie bądźmy już tacy wybredni. 🙂 Wiele osób zarzuca Tangle Teezer, że nie robi nic nadzwyczajnego z włosami. Nie stają się one ładniejsze, bardziej lśniące i jedwabiście miękkie, a przecież mogłyby… Pamiętajmy jednak, że jest to nic innego jak szczotka do włosów i nie zapominajmy w jakim celu została stworzona. Ma ona czesać włosy, a nie sprawiać, że w mgnieniu oka fryzura ułoży się sama. Co prawda w efekcie dokładnego szczotkowania włosy zyskują lepszy wygląd, ale nie ma co tutaj oczekiwać efektu jak z Hollywood.

Używacie Tangle Teezer? Jesteście fankami tej nietypowej szczotki czy raczej zaliczanie się do grona osób śmiało twierdzących, że szału „ni ma”? 🙂 Ja bez wątpienia należę do tej pierwszej grupy.