Czy testery perfum są trwalsze od pełnowartościowych produktów?

Tester to wersja demonstracyjna danego zapachu mająca na celu zachęcenie potencjalnego klienta do zakupu pełnowartościowych perfum. Możemy je spotkać w znanych perfumeriach i to właśnie dzięki nim możliwe jest bezpłatne przetestowanie zapachu który nas interesuje, bez kupowania kota w worku.

Czy trwałość testera jest lepsza?

Na samym początku należy  krótko i treściwie rozwiać mit o nieziemskiej intensywności oraz cudownej trwałości testerów. Pod względem trwałości oraz intensywności zapachu, testery perfum nie różnią się zupełnie niczym od pełnowartościowych, zafoliowanych produktów dostępnych w perfumeriach. Dość często można spotkać się z opinią, że testery wykazują lepszą trwałość ze względu na większe stężenie olejków zapachowych mające zachęcić potencjalnego klienta do zakupu pełnowartościowych perfum. Nic bardziej mylnego. Czy wyobrażacie sobie sytuację kiedy po przetestowaniu konkretnego zapachu, zauroczeni jego wonią, kupujecie kompletny i pełnowartościowy produkt, a następnie przeżywacie wielkie rozczarowanie? Zdejmujecie folię, otwieracie kartonik, wyciągacie wymarzone perfumy, wydobywacie z nich zapach i rozczarowujecie się, bo ich woń jest mniej intensywna od woni perfum testowanych w perfumerii? Absurd. Gdyby producenci faktycznie przyjęli taką taktykę, byłoby to świadome wprowadzanie klienta w błąd. Cena takiego oszustwa byłaby dla nich nieopłacalna.

Co odróżnia testery od pełnowartościowych perfum?

★ brak folii na kartoniku – testery nie są foliowane

★ opakowanie – najczęściej jest to biały, szary lub brązowy kartonik

★ brak korka – bardzo często testery nie posiadają korka, a jedynie zastępczą plastikową zatyczkę. Oczywiście występują także testery z korkiem, jak również testery całkowicie pozbawione osłony atomizera.

★ naklejka/napis na flakonie i kartoniku: „TESTER/DEMONSTRATION – NOT FOR SALE”

★ testery nie są sprzedawane w stacjonarnych perfumeriach. Można je zakupić jedynie w sklepach internetowych oraz na portalach aukcyjnych.

★ cena – testery są tańsze od pełnowartościowych produktów

★ testery nie występują w najmniejszych pojemnościach jak np. 30 ml. Najczęściej jest to pojemność 100 ml, ale nie jest to regułą. Zdarzają się zarówno testery o pojemności 75 ml, 80 ml, 90 ml, jak również o pojemności 125 ml. Zwykle jest to największa pojemność dostępna w ramach gamy danego modelu perfum.

Oto kilka przykładów testerów perfum

VERSACE EROS TESTER

LACOSTE JAUNE TESTER

PACO RABANNE BLACK XS L'EXCES TESTER

BLACK OPIUM TESTER