Zapach do połknięcia – prawdziwa rewolucja w świecie perfum!

Czy wiedzieliście o istnieniu perfum w kapsułkach zmieniających zapach ludzkiego potu? Absurdalne? Wcale nie! Przełomu w przemyśle perfumeryjnym dokonała japońska firma Pillbox, która wprowadziła na rynek perfumy w tabletkach o nazwie Kaoru.

Perfumy w tabletkach?

Kaoru to pierwsze na świecie tabletki wpływające na wydzielany przez człowieka zapach. Kapsułki swe niespotykane działanie zawdzięczają zawartym w nich skoncentrowanym substancjom zapachowym, które po rozpuszczeniu kapsułki w żołądku przenikają do organizmu i powodują, że skóra wydziela delikatny aromat. Zapach staje się wyczuwalny w ciągu pół godziny od połknięcia kapsułki i wydzielany jest przez sześć do ośmiu godzin. Długość działania kapsułek uzależniona jest od szybkości przemiany materii oraz aktywności fizycznej w trakcie ich przetrawiania przez organizm. Aktualnie najbardziej popularne są Kaoru o zapachu róży.

KAORU

Czy takie perfumy mają przyszłość?

Czy kapsułki mają szansę stać się bardziej popularne niż tradycyjne perfumy? W najbliższej przyszłości na pewno nie. Kapsułki wydają się być interesującą nowością na rynku, ponieważ wygodniejsze jest zażycie jednej kapsułki rano niż kilkakrotne stosowanie tradycyjnych perfum w ciągu dnia. Jednak skutki które kapsułki mogą wywołać w organizmie prawdopodobnie odstraszą wielu potencjalnych klientów. Stężenie substancji w nich zawartych musi być przecież na tyle silne, aby stać się wyczuwalnym na zewnątrz. Czy wędrówka kapsułki w organizmie pozostanie dla niego obojętna? Prawdopodobnie dowiemy się tego za kilka lat, gdy stosowanie kapsułek stanie się bardziej rozpowszechnione, a ich działanie dokładniej zbadane przez specjalistów.

Co sądzicie o perfumach w kapsułkach? Odważylibyście się ich użyć?

  • Edyta Zukowska Tymczyszyn

    Myślę, że na pewno nie są zdrowe…

    • Też tak myślę. Nie zaryzykowałabym testowania na sobie takiego wynalazku 😉

  • Nie odważyłabym się ich brać. Już wolę zainwestować w dobre jakościowo perfumy niż łykać tabletki o niewiadomym działaniu na mój organizm.

  • A czy nie ma informacji na temat przeprowadzonych badań na temat skutków ich działania? Też zastanawiam się nad ich ewentualnym szkodliwym działaniem… Ja trochę lubię to japońskie pomysłowe szaleństwo, to jest naprawdę abstrakcyjnie kreatywny kraj 😉

    • Niestety nie znalazłam informacji na temat przeprowadzonych badań, ale też jestem strasznie ciekawa jakie mogłyby być skutki ich stosowania 🙂