Co zrobić z brzydkimi perfumami?

Czasem w nasze ręce wpadają perfumy które z różnych względów nam nie odpowiadają. Zwykle zdarza się to gdy dostajemy zapach w prezencie lub gdy kupujemy zapach w perfumerii pod wpływem impulsu, a po powrocie do domu okazuje się, że jednak nie jest tak wspaniały jak nam się początkowo wydawało. Przedstawię kilka rozwiązań które być może podpowiedzą co zrobić z perfumami których nie potrzebujemy, bo najczęściej nie chcemy ich przecież wyrzucać.

 Podaruj perfumy innej osobie

To że perfumy nie odpowiadają nam, nie znaczy, że inna osoba nie będzie nimi zachwycona. Jeśli wiemy, że znajoma osoba lub któryś z członków rodziny używa identycznych perfum lub zapachu o zbliżonym aromacie, możemy zrobić komuś niespodziankę. Możemy też popytać znajomych czy nie potrzebują akurat perfum. Być może komuś zapach przypadnie do gustu i będzie nimi zainteresowany.

 Sprzedaj perfumy na portalu aukcyjnym

Możesz wystawić perfumy na portalu Allegro, eBay lub OLX. Istnieje ogromna szansa, że ktoś skorzysta z okazji i odkupi od Ciebie zapach. Szczególnie w okresie poświątecznym na portalach aukcyjnych przybywa sporo aukcji z nietrafionymi prezentami i jest to doskonała okazja aby sprzedać niechciany zapach.

 Użyj zapachu jako środka odświeżającego

Perfumy mogą posłużyć jako odświeżacz powietrza w salonie lub odświeżacz do toalety. Możemy też spryskać nimi wnętrze auta i stosować jako zapach do samochodu. Możliwości jest naprawdę wiele.

 Wykonaj z perfum dekorację

Flakonik z perfumami może stać się cudowną ozdobą naszego mieszkania. Wystarczy go tylko odpowiednio wyeksponować. Można ustawić flakon obok wazonu z kwiatami na komodzie lub stoliku. Większość osób uzna jednak taki sposób wykorzystania perfum za marnotrawstwo, ponieważ równie dobrze do dekoracji mógłby posłużyć pusty flakon, a perfumy mogłyby zostać wykorzystane w celu do jakiego zostały stworzone.

 Przekaż lub odsprzedaj flakon kolekcjonerowi

Wiele osób kolekcjonuje puste flakoniki perfum, w szczególności jeśli są to modele wycofane z produkcji. Jeżeli zapach w jakikolwiek sposób „spożytkowaliśmy”, a nie wiemy co zrobić z pustym flakonem możemy przejrzeć ogłoszenia na portalach aukcyjnych w sieci. Perfumoholicy i kolekcjonerzy perfum bardzo często zamieszczają ogłoszenia o gotowości odkupienia pustych flakonów. Jeśli jesteśmy szczęściarzami posiadającymi unikatowy flakonik, istnieje spora szansa, że dodatkowo na tym zarobimy. Możemy też sami zamieścić ogłoszenie, dodać zdjęcie flakonika i bardzo prawdopodobne, że osoba kolekcjonująca flakony sama się do nas odezwie.

 Przerób flakon perfum na coś przydatnego

Istnieją rozmaite sposoby na wykorzystanie w przydatny sposób flakonika perfum. Jedną z możliwości jest przerobienie go na wazon i włożenie do niego np. róży. Możemy też samodzielnie wykonać z niego dyfuzor zapachowy.

 Inne zasłyszane sposoby na wykorzystanie mało ciekawych perfum, których zapach jako tako możemy znieść:

– wstawienie pustego flakonika lub flakonika z niewielką ilością perfum do szafy w celu nadania delikatnego aromatu ubraniom i odświeżenia szafy

– niektórzy spryskują perfumami buty w celu nadania obuwiu przyjemniejszego zapachu

– można spryskać perfumami torebkę by nadać jej ładny zapach

– spryskanie zasłon, pościeli czy poduszek w celu szybkiego ich odświeżenia

– spray na owady – ktoś sprawdzał czy skutkuje? 🙂

– wlanie perfum do pojemnika na wodę w odkurzaczu – niech odświeżają powietrze 🙂

 W ostateczności możesz wyrzucić perfumy

Jest to moim zdaniem ostateczność. Szkoda wyrzucić pełnowartościowy produkt skoro komuś innemu mógłby sprawić radość lub można byłoby go użyć w inny sposób. Nawet jeśli zapach naszym zdaniem jest wyjątkowo okropny, to warto poszukać jakiegokolwiek sposobu na inne jego wykorzystanie.

Zdarzyło się Wam kiedykolwiek otrzymać mało ciekawe perfumy? Używaliście ich czy znaleźliście ciekawszy sposób na ich wykorzystanie? Macie jakieś własne sposoby na zastosowanie brzydkich perfum?